Na rynku są aktualnie dwie znaczące platformy, na które powinnismy stworzyć aplikacje – Android (Google) oraz iOS (Apple) – jeśli myślimy o tym by dotrzeć do jak największej ilości użytkowników bez względu na system operacyjny jaki posiadają na swoim urządzeniu.

Jeśli chcemy tworzyć w pełni natywne aplikacje powinnismy w rzeczywistości używać przynajmniej dwóch języków programowania – Swift (iOS) oraz Java/Kotlin (Android). Jeśli zatrudnimy do tego dwóch programistów, z których każdy będzie znał lepiej jeden z nich, koszty będą duże, bo trzeba opłacić pensje dwóch osób.

Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają znacznie uprościć ten proces i stworzyć jedną spójną aplikacje na oba te systemy. Nie mam tu na myśli konwerterów stron internetowych na aplikacje lecz systemy, które pozwalają na stworzenie prawdziwych, w większości natywnych aplikacji. Do takich narzędzi należy React Native udostępniony przez firmę Facebook.

Jest to technologia podobna do tej, której programiści używają do nowoczesnych stron czy aplikacji internetowych. Pozwala w relatywnie szybkim czasie stworzyć aplikacje w pełni dopasowaną do klienta, wykorzystującą możliwości telefonów (geolokalizacja czy audio).

Chcesz dowiedzieć się więcej? A może potrzebujesz aplikacji mobilnej? Zapraszamy do kontaktu z nami, razem stworzymy Twoją aplikacje, która będzie przyjazna użytkownikom.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *